Gdzie wziąć kredyt - w swoim, czy w innym banku?

Każdy z nas od czasu do czasu staje przed koniecznością poniesienia większych wydatków. Niezależnie od tego czy dotyczą one bieżących potrzeb gospodarstwa domowego, czy też chodzi o realizację naszych planów lub marzeń najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Oczywistym jest, że zależy nam na tym, by koszty tego typu pożyczki były jak najmniejsze. Z tego powodu zastanawiamy się w jakim banku warto ją zaciągnąć.

W dzisiejszych czasach większość z nas ma konto w banku, na które spływa nasze wynagrodzenie za pracę. Bank, z usług którego korzystamy wydaje nam się przyjazny i znajomy. Co więcej, często uważamy, że skoro jesteśmy stałymi klientami możemy liczyć na specjalne względy oraz bardziej atrakcyjne oferty. Czy tak jednak jest w istocie? Jak pokazują badania niezależnych ekspertów finansowych niestety nie zawsze. Coraz częściej bowiem zdarza się tak, że nowi klienci banków mogą liczyć na znacznie lepsze warunki, dogodniejsze zasady spłaty czy niższe oprocentowanie. Takie działania banków to nic innego jak poszukiwanie nowych klientów, które przy dzisiejszym nasyceniu rynku musi być bardzo agresywne.

Czy jednak oznacza to, że nie warto decydować się na kredyt gotówkowy w swoim banku? Nie do końca. Jako stali klienci możemy bowiem poszczycić się jasną historią swoich dochodów oraz zobowiązań co sprawia, że dla banku jesteśmy bardziej wiarygodni. Co więcej, ponieważ bank doskonale zna naszą historię nie będzie wymagał od nas przedstawiania zaświadczeń o dochodach czy też sprawdzania naszej zdolności. To znacznie ogranicza czas przyznania kredytu - a to jak wiadomo dla wielu osób ma ogromne znaczenie.

Co więcej, coraz więcej banków zdaje się rozumieć, że zadowolony, stały klient to skarb. Z tego powodu cyklicznie pojawiają się w nich promocje kredytów, które są przeznaczone właśnie dla stałych klientów. Warto mieć tego świadomość i przed wyborem kredytu dokładnie sprawdzić wszystkie oferty. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach mamy ku temu narzędzia takie jak kalkulatory kredytowe.

Tylko dobre zaznajomienie się z ofertami kilku banków da nam realny obraz i pozwoli wybrać najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. Jeśli więc przed nami konieczność zaciągnięcia pożyczki warto zadbać o dokładną analizę i w oparciu o nią podjąć dobrą dla nas decyzję. Wbrew pozorom, wcale nie musi to być trudne. Przekonało się o tym już wielu odpowiedzialnych kredytobiorców, którzy podjęli dobre decyzje, dzięki którym kredyt gotówkowy nie okazał się zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu.