Różne kredyty na różne potrzeby

photo__37_.jpg Banki oferują obecnie bardzo różne rodzaje kredytów, wśród których największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe oraz hipoteczne. Wśród tych gotówkowych można rozróżnić też kilka innych, na przykład: na wakacje, na samochód, na spłatę innych kredytów.

Dlatego zanim podejmiemy decyzję o pożyczce w banku, musimy dokładnie zastanowić się, czego konkretnie potrzebujemy. I tak, gdy potrzebny nam kredyt gotówkowy, dowiedzmy się jak wysoki ma on być, i jakie warunki należy spełnić by móc go dostać. Aby niepotrzebnie nie tracić swojego czasu i nie ryzykować odrzuceniem wniosku, należy realnie ocenić swoją zdolność kredytową.

Jeśli zarabiasz netto 1200 złotych na umowie-zleceniu, już od kilku lat, to raczej nie spodziewaj się otrzymania kredytu w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych rozłożonego w ratach na 20 lat. Z kolei gdy od tygodnia masz umowę o pracę i zarabiasz 3 tysiące netto, to bank nie przyzna ci praktycznie żadnego kredytu, gdyż zbyt krótko pracujesz. Jeśli potrzebujesz tylko 500 złotych, to możesz zaryzykować i wziąć je w firmie pożyczkowej, wówczas zapłacisz jedynie kilkadziesiąt złotych odsetek. Ale gdy potrzebujesz pieniędzy na nowy samochód, kilkudziesięciu tysięcy złotych, to najlepiej rozłożyć ten kredyt na wygodne raty w twoim zaufanym banku. Takie kredyty gotówkowe są bardzo poważną sprawą i należy myśleć przyszłościowo – nie brać zbyt wysokich kwot, co do których nie ma się pewności, czy uda się je spłacić w terminie. Lepiej wziąć mniej i resztę zarobić lub kupić za te pieniądze coś mniej wystawnego, ale mieć większą swobodę w spłacaniu rat. Zobacz także najlepsze lokaty 2019 pomocne wskazówki i zainwestuj resztę gotówki.