Strategia inwestycyjna, a lokaty bankowe

Kształtowanie długoterminowej strategii inwestycyjnej to bardzo racjonalne podejście dla każdego inwestora indywidualnego. Jakie instrumenty w takiej strategii uwzględnić i czy lokata bankowa również sprzyja budowaniu efektywności lokowania kapitału? O tym kilka praktycznych słów w poniższym artykule ale także na blogu inwestuj-z-nami.com.pl.

Efektywne podejście do budowania strategii inwestycyjnej

Najważniejsze w budowaniu strategii inwestycyjnej jest określenie własnego podejścia do ryzyka. Niektórzy inwestorzy już na stracie odrzucają instrumenty pochodne ze względu na ryzyko utraty praktycznie całości kapitału przy jednej złej decyzji. Nie warto jednak obawiać się wejścia na giełdę papierów wartościowych, czy specjalistycznych lokat, chociażby progresywnych, czy dedykowanych właścicielom działalności gospodarczych. Po prostu warto poznać podstawy analizy podobnych instrumentów, a także fundamenty analizy technicznej. Dzięki temu idealnie wytypujesz moment wejścia do inwestycji, a także wyjścia, jeżeli warunki gospodarcze ulegną pogorszeniu. Lokata w strategiach inwestycyjnych odgrywa bardzo szczególną rolę, a mianowicie pozwala przetrwać kryzysowy okres i zastanowić się nad dalszymi krokami inwestycyjnymi absolutnie bez żadnych jakościowych strat. Im większy kapitał, tym większe zapotrzebowanie na lokaty bankowe, które faktycznie ochraniają pieniądze przed inflacją. Warto zawsze porównywać lokaty bankowe i przenosić kapitał do promocyjnych depozytów. W ten sposób przez wiele miesięcy wygenerujesz naprawdę solidne oprocentowanie. Strategia inwestycyjna powinna zakładać również elementy dopłacania kapitału na lokaty bankowe, a także odpowiedź na pytanie, czy zysk bieżący akumulujesz, czy wydajesz. Pierwsze podejście jest najlepsze, ponieważ przy dalszej alokacji zysków wykorzystujesz perfekcyjnie procenty składane.

Bezpieczeństwo pieniędzy, a udział lokat bankowych w strategiach inwestycyjnych

Inwestycje rzadko prowadzi się przez całe życie. Inwestorzy oczekują, że w końcu wyjdą z ryzykownych obszarów. W takim czasie lokata bankowa przydaje się bardzo. Wiele banków komercyjnych posiada lokaty premium dedykowane pod duży kapitał. Już na poziomie 100 000 złotych można uzyskać preferencyjne warunki oszczędzania, czy nawet konsultacje z indywidualnym doradcą. Najpopularniejsze połączenie dotyczy lokat bankowych i akcji spółek dywidendowych, czy obligacji korporacyjnych. To stosunkowo mało ryzykowne narzędzia do długoterminowego pomnażania kapitału. Najlepiej oczywiście inwestować w kryzysie finansowym, a sprzedawać w hossie.