Kredyt samochodowy czy gotówkowy – które rozwiązanie wybrać

Z pewnością własny samochód jest marzeniem każdego kierowcy, a oczywiście im bardziej luksusowy tym lepiej, jednak nie wszystkich stać na to aby spełnić to marzenie a przy tym nie zaciągać kredytu w banku i kupić nowy pojazd za gotówkę. Chcąc stać się posiadaczem nowego samochodu mamy do wyboru kilka instrumentów które mogą pomóc nam w realizacji tego celu. Jedną z form takiego wsparcia finansowego może być właśnie kredyt w banku.

Kredyt samochodowy – charakterystyka

Główną cechą kredytu samochodowego jest to że jest to kredyt celowy. Nie oznacza to nic innego jak to, że kredytobiorca decydując się na kredyt samochodowy ma konkretny cel który chce zrealizować korzystając z uzyskanych od banku środków finansowych w tym przypadku jest to kupno samochodu bądź też innego pojazdu mechanicznego. Jak się okazuje ten rodzaj wsparcia finansowego jest często korzystne i w tym przypadku zakupiony samochód staje się dodatkowym zabezpieczeniem dla banku. Wówczas do takiego kredytobiorcy bank będzie miał większe zaufanie i zmniejsza się tym sposobem ryzyko niewypłacalności. Dzięki takiemu zabezpieczeniu kredyt samochodowy jest znacznie tańszy. Bank z reguły pobiera niższa prowizję i oferuje nam mniejsze oprocentowanie. Ważną kwestią jest również to że kredyt celowy na kupno samochodu mogą zaciągać zarówno firmy jak i osoby prywatne. wallet-908569_1280.jpg

Kredyt n dowolny cel – charakterystyka

Inną propozycją banku umożliwiającą nam realizację planów związanych z kupnem nowego samochodu będzie kredyt gotówkowy na dowolny cel. Dzięki niemu marzenie o własnych czterech kółkach może się szybo spełnić. Główną cechą tego kredytu jest to że bank nie wymaga od nas określania celu n jaki chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Bank nie interesuje się tym na co wydamy środki a my nie będziemy musieli rozliczać się z tego na co je przeznaczyliśmy. Dzięki temu cześć pożyczonych środków może zostać przeznaczona na kupno auta a cześć na jego doposażenie bądź też na coś co zupełnie nie jest związane z kupnem samochodu. Dlatego też kredyt na dowolny cel będzie idealnym rozwiązaniem dla osób które chcą przeznaczyć te pieniądze nie tylko na kupno auta. To rozwiązanie nie będzie miało ograniczeń względem wydatkowania. Kredyt możemy przeznaczyć na cokolwiek a bank nie będzie ingerował w decyzję kredytobiorcy.

Jak się okazuje zdecydowana większość Polaków zaciąga kredyt na dowolny cel. Co więcej w większości przypadków środki te przeznaczone są na zakup auta bądź też innego pojazdu mechanicznego. Dlatego też zanim podejmiemy ostateczną decyzję powinniśmy zasięgnąć informacji o w wszystkich możliwościach jakie mamy do wyboru. W sytuacji kiedy pieniądze chcemy przeznaczyć tyko i wyłącznie na kupno auta zdecydowanie bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie dla nas kredyt samochodowy a nie kredyt gotówkowy na dowolny cel. W związku z tym warto umówić się na rozmowę z doradcą który z pewnością pomoże dokonać nam najkorzystniejszego wyboru.