Jak obniżyć koszty konsolidacji kredytu?

Kredyt konsolidacyjny nie należy do najtańszych zobowiązań, natomiast daje kredytobiorcy ogromną wygodę i elastyczność w kształtowaniu zapisów umowy. To specyficzna forma restrukturyzacji, w której możesz w pewnym zakresie manipulować kosztami. Jak obniżyć koszty konsolidacji kredytu?

Własna nieruchomość Numer jeden w zakresie obniżania kosztów. Wprowadzenie własnej nieruchomości (konieczne potwierdzenie praw) do umowy to gwarancja najniższego oprocentowania, a także braku problemów z wyborem maksymalnego terminu spłaty. Możesz ustalić częściowe lub całościowe zabezpieczenie na nieruchomości. W takiej formie konsolidacji podejmiesz bez problemu sporą kwotę na dodatkowe potrzeby konsumpcyjne. Pamiętaj, że wycena nieruchomości jest zlecana przez bank.

Pozytywna zdolność kredytowa Jeżeli dysponujesz umową o pracę na czas nieokreślony, jesteś branżowym specjalistą, posiadasz zatrudnienie we wiarygodnej, płynnej korporacji otrzymasz kredyt konsolidacyjny na mocno preferencyjnych warunkach. W gorszej sytuacji znajdują się właściciele działalności gospodarczych, czy osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne. Oczywiście nie musisz przeprowadzać konsolidacji w banku, ale też prywatne instytucje finansowe z kapitałem pochodzącym od inwestorów indywidualnych. W tej formie wnioski rozpatruje się mocno indywidualnie, raczej z nastawieniem na zabezpieczenie majątkowe.

Uśrednienie oprocentowania W tym momencie konsolidacja opłaca się ze względu na historycznie niskie stopy procentowe, które praktycznie przyjmują zerową wartość. W konsolidacji dochodzi standardowo do uśrednienia oprocentowania, a zatem różne koszty dotychczas spłacanych pożyczek scalają się i umożliwiają podjęcie zupełnie nowych negocjacji.

Dbanie o terminowość spłaty zadłużenia Przy taniej konsolidacji kredytów nie powinieneś wykazywać żadnych opóźnień w spłacie rat. Unikaj również konsolidacji chwilówek, ponieważ nie każdy bank obsługuje tego typu zobowiązania lub jest to mocno utrudnione. Nie wierz również do końca w restrukturyzację bez sprawdzania BIK, ponieważ to niezgodne z przepisami. Każdy racjonalny kredytodawca musi przeanalizować klienta, aby ocenić ryzyko współpracy.

Oferty restrukturyzacji bez prowizji Banki odchodzą aktualnie od prowizji w konsolidacjach, ale to wymaga porównania ofert. Nie sprawdzaj warunków tylko pod kątem RRSO, bo przy zmianie parametrów umowy wskaźnik podaje fałszywe informacje lub niezupełnie istotne dla spłaty.

Krótkie podsumowanie Obniżenie kosztów konsolidacji jest możliwe, głównie przy stałej kontroli zdolności kredytowej.