Tag - kredyt

Kanał wpisów

O czym trzeba pamiętać przy zabezpieczaniu kredytów?

Bank analizuje dokładnie ciągłość dochodów potencjalnego klienta, a jednocześnie sprawdza, czy kredytobiorca wniesie do umowy wartościowe zobowiązania. Bankom komercyjnym zależy z reguły na maksymalnej płynności zabezpieczenia. Blokada środków na rachunku osobistym to jedna z najbardziej płynnych form zabezpieczenia umowy kredytowej. W przypadku nieruchomości natomiast jest trudniej ze sprzedażą. Bank poświęca więcej czasu na obsługę. Zabezpieczenie kredytów przyjmuje wiele ciekawych form. W artykule poznasz najważniejsze czynniki do zabezpieczenia własnych interesów.

Kontynuuj czytanie...

Gdzie wziąć kredyt - w swoim, czy w innym banku?

Każdy z nas od czasu do czasu staje przed koniecznością poniesienia większych wydatków. Niezależnie od tego czy dotyczą one bieżących potrzeb gospodarstwa domowego, czy też chodzi o realizację naszych planów lub marzeń najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Oczywistym jest, że zależy nam na tym, by koszty tego typu pożyczki były jak najmniejsze. Z tego powodu zastanawiamy się w jakim banku warto ją zaciągnąć.

W dzisiejszych czasach większość z nas ma konto w banku, na które spływa nasze wynagrodzenie za pracę. Bank, z usług którego korzystamy wydaje nam się przyjazny i znajomy. Co więcej, często uważamy, że skoro jesteśmy stałymi klientami możemy liczyć na specjalne względy oraz bardziej atrakcyjne oferty. Czy tak jednak jest w istocie? Jak pokazują badania niezależnych ekspertów finansowych niestety nie zawsze. Coraz częściej bowiem zdarza się tak, że nowi klienci banków mogą liczyć na znacznie lepsze warunki, dogodniejsze zasady spłaty czy niższe oprocentowanie. Takie działania banków to nic innego jak poszukiwanie nowych klientów, które przy dzisiejszym nasyceniu rynku musi być bardzo agresywne.

Kontynuuj czytanie...