Tag - kredyt hipoteczny

Kanał wpisów

Hipoteka na 3 dekady – dlaczego jest wybierana tak często?

Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu to stały krajobraz codzienności. Jest bardzo prawdopodobne, że Twoi rodzice (a może nawet dziadkowie) sfinansowali swój pierwszy dom 30-letnim kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu. A teraz rozważasz 30-letnią opcję dla siebie.

Dlaczego 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu pozostaje najpopularniejszym wyborem dla większości polskich nabywców domów? Niższe płatności, zmienny dochód i plany ponownego zakupu to kilka dobrych powodów, aby rozważyć tę podstawową opcję pożyczki.

Niższa miesięczna płatność

Najprostsza debata między opcjami kredytu hipotecznego zwykle dotyczy tego, ile chcesz płacić każdego miesiąca. Niższa miesięczna rata ma szereg zalet. Planujesz remont domu? A może po prostu lubisz zostawić wystarczająco dużo miejsca na wszelkie przygody. 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu uwolni więcej gotówki niż krótkoterminowy harmonogram spłat.

Kontynuuj czytanie...

Kredyt hipoteczny w Citi Banku Handlowym.

W Citi Banku Handlowym można skorzystać z oferty kredytu hipotecznego. Bank nalicza marżę od takiego kredytu w wysokości 1,44%. oprocentowanie z WIBOR 3M jest równe 3,16% w skali roku. Nie ma żadnych opłat z tytułu prowizji za udzielenie tego zobowiązania. Citi Bank Handlowy z niej rezygnuje. W ramach oferty możemy pożyczyć od 50 000 złotych do maksymalnie 500 000 złotych. Okres kredytowania jest tutaj również bardzo długi, bo maksymalnie kredyt hipoteczny możemy spłacać przez 30 lat. Jest to zobowiązanie długoterminowe. Dla przykładu sprawdzimy jakie będą koszta kredytu na kwotę 200 000 złotych z okresem kredytowania wynoszącym 25 lat. RRSO dla takiej kwoty kredytu hipotecznego nie będzie bardzo wygórowana i wyniesie 3,21% w skali roku. Bank wyliczy nam raty miesięczne w wysokości po 965 złotych każda. Całkowita kwota do jaką będziemy mieć do spłaty będzie wynosiła 289 546 złotych. Suma odsetek jakie spłacimy będzie równa prawie 90 tysięcy złotych. Kwota jest dosyć wysoka, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to kredyt na sporą sumę i na dosyć długi okres kredytowania, aby wybrać jak najlepszą z ofert kredytu https://www.ulicafinansowa.pl.

Kontynuuj czytanie...