Dlaczego banki nie zawsze akceptują wniosek kredytowy?

Samodzielne wypełnienie wniosku kredytowego nie gwarantuje wcale wypłaty pieniędzy z banku. To oczywiście podstawowa forma wymagana do oceny klienta. Instytucje finansowe nie zawsze akceptują wnioski kredytowe, a wynika to z bardzo zróżnicowanych powodów, częściowo związanych z wewnętrznymi procedurami.

Maksymalizacja zdolności kredytowej to duża niepewność przy składaniu kolejnego wniosku

Naturalny problem dotyczy ograniczonej oraz zupełnego braku zdolności kredytowej. Jeżeli zgłaszasz się po kredyt gotówkowy, a posiadasz już sporty portfel zadłużeniowy, również w parabankach spotkasz się z dużą niepewnością. Jeżeli przekroczysz pewien poziom zdolności kredytowej, powiedzmy do poziomu 50% i więcej nie zaciągniesz kolejnych zobowiązań na większe kwoty, bo nie masz wystarczających dochodów. Banki nie kredytują nigdy na 100% zdolności kredytowej, ponieważ to za duże ryzyko i po prostu perspektywa nierealna dla utrzymania gospodarstwa domowego. Bardzo wysokie raty pożyczek gotówkowych przekraczające 50-60% całej zdolności kredytowej to jednak szansa na konsolidację. Nie musisz zatem wnioskować wyłącznie o kredyt gotówkowy, ale raczej pójść o krok dalej, czyli do celu restrukturyzacyjnego. Dobra strategia przeznaczona do uzyskania kredytu gotówkowego ze słabą zdolnością kredytową do wprowadzenie do umowy poręczyciela. Nie jest to oczywiście zadanie proste, ponieważ w przypadku poręczenia ryzyko spłaty rozkłada się nieproporcjonalnie na żyranta. Przy okazji poręczenie wyklucza praktycznie zaciąganie pożyczek na żyranta w przyszłości, aż do momentu spłaty zobowiązania, czy to krótko, czy długoterminowego.

Możesz samodzielnie sprawdzić punktację w Biurze Informacji Kredytowej

Kolejna pozycja do analizy dotyczy punktacji w Biurze Informacji Kredytowej, ale nie tylko. Banki dysponują samodzielnymi metodami ustalania punktacji dla kredytobiorcy, a BIK stanowi tylko pewien wycinek. Możesz sprawdzić BIK samodzielnie, co umożliwi lepsze dopasowanie banków pod kredyt gotówkowy o określonych parametrach. Procedura oceny zdolności kredytowej różni się pomiędzy placówkami, dlatego jeden z najlepszych pomysłów dotyczy zaangażowania niezależnego pośrednika kredytowego zarejestrowanego w KNF do pomocy. W czasach kryzysu gospodarczego wiele osób otrzymuje zatrudnienie w oparciu o umowy cywilnoprawne, a nie umowy o pracę. Co to oznacza w perspektywie zaciągania kredytu gotówkowego? Teoretycznie banki akceptują wszystkie rodzaje umów, bo chodzi przecież o płynność finansową, ale pieniądze zawsze szybciej otrzyma branżowy specjalista od osoby zatrudnionej w bardzo ryzykownej, czy to prawnie, czy już nawet politycznie branży. Pamiętaj, że nie musisz zaciągać kredytu gotówkowego w banku, w którym posiadasz rachunek osobisty. To często duży błąd, ponieważ po porównaniu ofert okazuje się, że przy dobrych negocjacjach otrzymasz znacznie lepsze warunki finansowania potrzeb. Oddzielaj zatem podstawowe sprawy zarządzania budżetem domowym od kredytowania.

Przy wysokich stopach procentowych wielu klientów wypada z rynku kredytowego

Polityka banków zmienia się również w odniesieniu do stóp procentowych. Przy niskich stopach procentowych do kredytu gotówkowego kwalifikuje się więcej klientów z niskimi dochodami, natomiast przy restrykcyjnej polityce monetarnej okazuje się, że cała masa gospodarstw domowych nie radzi sobie ze spłatą i wymaga uruchomienia scenariusza restrukturyzacyjnego. Wypełniaj wniosek kredytowy bardzo uważnie, ponieważ błędy formalne wykluczają automatycznie z kredytowania.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.