Kredyt gotówkowy – co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy cieszy się sporą popularnością wśród Polaków, ale nie każdy może pochwalić się dużym zakresem wiedzy spod znaku finansów. Co warto o nim wiedzieć?

Zacznijmy od tego, jak szukać ofert kredytów? Najłatwiej zrobić to w internecie przeglądając strony banków. Przeglądając je warto zwrócić uwagę, czy banki oferują kredyty dla klientów stałych, czy nowych. Ofert jest dużo, dlatego możemy dokonać wyboru oferty, która będzie najlepsza. Jak wybrać najlepszy kredyt? Możemy skorzystać z porównywarek internetowych, które pozwolą nam na szybką weryfikację poszczególnych kosztów. Sprawdzajmy jednak dokładnie dane w nich zawarte, biorąc pod uwagę wszelkie koszty. Pamiętajmy, że czasami niektóre promocje przeznaczone są dla osób, które zdecydują się na zakup dodatkowych produktów, jak karta kredytowa czy ubezpieczenie kredytu. W zamian za to bank niekiedy dokonuje obniżki kosztów kredytu. Najniższa rata i koszty nie zawsze wskazują na faktycznie najtańszy kredyt. Dlatego po wybraniu potencjalnie właściwego kredytu warto skontaktować się z bankiem w celu sprawdzenia czy reklamowana oferta faktycznie może pochwalić się niskimi kosztami zawartymi na porównywarce lub rankingu kredytowym.

Warto zastanowić się nad tym jakie są nasze możliwości i czego potrzebujemy, a następnie sprawdzić oferty kilku banków. Musimy tylko podać taki sam okres spłaty i kwotę. Takie porównanie będzie miało sens. Sprawdźmy też wysokość prowizji i oprocentowania. To, że w jakimś banku prowizja będzie zerowa, może być związane z wyższym oprocentowaniem albo wysokością ubezpieczenia. Sprawdźmy to. Istotny jest łączny koszt kredytu, oznacza on to, co będziemy spłacać poza samą kwotą kredytu. Szukanie kredytu na własną rękę może być dość czasochłonne, dlatego z pomocą może przyjść wcześniej wspomniana porównywarka kredytów. Jednak bez weryfikacji prawdziwości danych się nie obejdzie. Możemy też wypełnić jeden wniosek o kredyt, istnieje kilka instytucji, które pozwalają na sprawdzenie kosztów kredytu w kilku bankach jednocześnie. I to wszystko przez internet. Zazwyczaj są to firmy, które świadczą usługi doradztwa finansowego. Możemy zostawić nasze dane na stronie takiej firmy i czekać na kontakt. Jeśli nie, pozostaje nam szukanie na własną rękę, może bardziej czasochłonne, ale pewniejsze. Wybór należy do nas. Zawsze możemy iść na żywo do pośrednika kredytowego, który przedstawi nam oferty wielu banków i z nich wybrać, tę, która wyda nam się najlepsza.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.