Kupujemy samochód na kredyt

Na pewno oczywistym jest fakt, że kupienie samochodu za gotówkę dla wielu osób jest wręcz nieosiągalne. Bez względu na to, czy marzy się nam nowy pojazd, czy też używany, zazwyczaj przed jego nabyciem niezbędne jest zaciągnięcie zobowiązania wobec banku w postaci kredytu, bądź to gotówkowego, bądź typowego kredytu samochodowego, który został stworzony specjalnie na okazję zakupu auta.

Jakie mamy możliwości w zakresie kredytów samochodowych.

Będąc pewnym tego, że zakup nowego samochodu jest nam niezbędny możemy wybierać pomiędzy kilkoma opcjami. To na jaką się zdecydujemy w głównej mierze zależy od zasobności naszego portfela. Wśród dostępnych alternatyw mamy: kredyt w formie jednej raty, tradycyjny ratami spłacanymi comiesięcznie oraz kredyt balonowy. Oczywiście wszystkie z wymienionych tutaj propozycja mają wiele zalet jak również wad. Nie posiadając dużych oszczędności najrozsądniej będzie zdecydować się na kredyt klasyczny, który będziemy spłacali w ratach równych lub też malejących. Ich wysokość jest uzależniona od pożyczanej kwoty, wobec tego i wysokość rat może wahać się od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy. Warto tutaj zwrócić uwagę na oprocentowanie, które nieco przekracza 13 procent, w zależności od banku na ofertę którego się zdecydujemy. Podobnie wygląda sprawa z okresem kredytowania. Średnio kredyty samochodowe są zaciągane na okres od roku do nawet 10 lat. Tak długi okres pozwala na uzyskanie przystępnej raty, jednakże końcowa kwota, jaką zobowiązujemy się oddać bankowi może tutaj być bardzo wysoka.

Inną opcją jaką umożliwiają nam produkty finansowe przeznaczone na zakup samochodu jest kredyt jw jednej racie. Taka opcja jest zazwyczaj proponowana w bankach powiązanych z Konkretnymi markami samochodów. Za sprawą ich współpracy z producentami konkretnych marek nabywca może być pewien, iż w przypadku zakupu nowego auta, będzie mógł skorzystać z wielu upustów. Jednakże bez dużej wpłaty własnej się nie obędzie i sporą sumę będziemy musieli wpłacić już w czasie 12 miesięcy. Jeżeli ma się takie możliwość, warto skorzystać z tej opcji, jednakże na pewno nie dla każdego jest ona osiągalna. Warto wspomnieć, że kredyt tego rodzaju nie podlega żadnemu oprocentowaniu, co bez wątpienia jest bardzo kuszące.

Dla wielu kredytobiorców bardzo ciekawym rozwiązaniem może być również kredyt balonowy. Jedną z głównych zalet tego produktu finansowego jest to, że bank niejako wspiera nasze działania w zakresie spłaty kredytu. Wysokość rat w tym przypadku nie jest wysoka, jednakże wiele osób zniechęca się tym, że na samym końcu okresu kredytowania będziemy musieli wpłacić w granicach 20 procent wartości pojazdu w dniu jego zakupu. Jak więc widzimy bez sporego wkładu własnego się tutaj nie obędzie, jednakże czas spłaty zobowiązania wobec banku jest na tyle długi, że możemy wymaganą sumę odłożyć. Jeżeli odpowiednio zainwestujemy środki finansowe, opcja ta będzie jak najbardziej dostępna.

Zakup nowego lub też nieco młodszego i lepszego modelu samochodu jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki, pod warunkiem że posiadamy odpiwiednią zdolność kredytową. Mamy do wyboru kilka opcji i na pewno któraś z nich będzie dla nas dostępna, a jednocześnie umożliwi nam zakup samochodu. Zanim jednak podejmiemy ostateczny wybór, warto przeanalizować oferowane przez banki produkty finansowe, dzięki którym będziemy mogli stać się szczęśliwymi posiadaczami upragnionego pojazdu. Wiele banków także przy okazji kredytu samochodowego, zaproponuje nam również jego ubezpieczenie, co także może być ciekawym rozwiązaniem.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.