Lokaty bankowe łączone z innym produktem.

Wśród wielu rodzajów lokat bankowych oferowanych przez banki, pojawia się także oferta lokat bankowych połączonych z innym produktem bankowym.

Takim innym produktem bankowym jest fundusz inwestycyjny. Połączenie tradycyjnej lokaty bankowej i funduszu inwestycyjnego daje możliwość osiągnięcia wyższych zysków przez osobę lokującą swoje oszczędności. Przeważnie połowa środków na założonej lokacie z funduszem inwestycyjnym lokowana jest na lokacie terminowej, natomiast druga połowa jest inwestowana. Inwestycja następuje poprzez ulokowanie środków z lokaty w specjalny subfundusz bankowy. Taki fundusz nie daje gwarancji osiągnięcia określonego zysku, daje natomiast możliwość pomnożenia swoich oszczędności. Zawsze osoba lokująca w ten sposób swoje środki ma gwarancje, że przynajmniej połowa środków ulokowanych na tego typu lokacie pozostanie bezpieczna. Do polowy środków ulokowanych na lokacie terminowej zostaną doliczone wcześniej ustalone odsetki od kapitału zgromadzonego na lokacie. Natomiast druga część środków jest połączona z ryzykiem, możemy zyskać lub stracić na tego typu lokacie. Dla wielu osób jest to atrakcyjna forma inwestowania swoich oszczędności, ponieważ ryzyko nie jest duże, a istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki na lokacie z funduszem inwestycyjnym będą ulokowane z zyskiem.

Inwestycyjna lokata terminowa daje natomiast stu procentową pewność ochrony posiadanych środków pieniężnych. Nasze pieniądze wpłacone na inwestycyjną lokatę terminową są inwestowane przez bank w różnego typu instrumenty finansowe, które są dostępne na giełdzie papierów wartościowych. Osoby które zakładają tego typu lokatę będą miały udział w zyskach jakie daje lokowanie środków pieniężnych w instrumenty finansowe giełdy papierów wartościowych . Zysk oferowany przez banki z lokat inwestycyjnych składa się zwykle z dwóch części. Jedna z tych części jest bezpiecznie oprocentowana i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, druga część lokaty jest natomiast inwestowana. Inwestowaniem naszych środków na inwestycyjnej części lokaty zajmują się ludzie, którzy bardzo dobrze znają się na inwestowaniu pieniędzy, ponieważ są to profesjonaliści w każdym calu to możemy spodziewać się zysków z tego typu lokaty.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.