Pieniądze na remont

Niestety mimo że niektórym wydaje się to wręcz dziwne, bywają luzie, którzy nie mają nawet odpowiedniej ilości gotówki na to, aby przeprowadzić w domu gruntowny albo jakikolwiek remont, a bardzo tego pragną lub potrzebują. Mieliby pieniądze na remont na raty, ale osoby remontujące takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje, przyjmują tylko gotówkę, a zdobycie nagle 5 tysięcy alb dziesięciu graniczy z cudem.

Co więc zrobić w takiej sytuacji?

Idealny może okazać się po prostu kredyt remontowy, który przyznaje bardzo wiele banków – niezbędne jest tylko spełnienie pewnych formalności, pewnych oczekiwań banku, co nie zawsze jest proste, ale w tym wypadku poradzi sobie naprawdę większość ludzi. Oprócz ekipy remontowej jaką trzeba zamówić, potrzebne są przecież też materiały budowlane, które można kupić. W takiej sytuacji więc kredyt może być naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Pytanie brzmi jednak jaki rodzaj kredytu zaciągnąć? Na jaki się zdecydować?

Najlepsze opcje są oczywiście dwie, a mianowicie kredyty gotówkowe oraz jeszcze jedne, czyli wspomniane już wcześniej kredyty remontowe. Czym się one różnią? Zacznijmy od kredytów remontowych, które oczywiście jak każdy kredyt mają zarówno plusy jak i minusy. Kredyt remontowy jest to taki rodzaj kredytu, którego nazwa sama wskazuje, że jest to po prostu kredyt celowy. Oznacza to, że bierze się go nie na dowolny cel lecz na cel konkretny i można wydać go tylko i wyłącznie na to co wskazaliśmy bankowi i co określone jest w umowie. W innym wypadku po prostu nie ma takiej możliwości, a opcja jakiegoś małego oszustwa tutaj w ogóle nie gra roli, bowiem ze wszystkiego trzeba się z bankiem rozliczyć, trzeba pokazać rachunki i tak dalej, a więc wcale nie jest to takie proste i przyjemne. Co dalej? Zazwyczaj bank prosi w takiej sytuacji o dołączenie do wniosku kredytowego specjalnego planu, który określa co będzie remontowane, jakie materiały będą potrzebne i jaki będzie ich koszt. Czy otrzymujemy coś dobrego w zamian? Owszem, za te męczarnie możemy liczyć na naprawdę korzystne raty kredytu, a więc niskie oprocentowanie.

Jak chodzi o kredyty gotówkowe sprawa wygląda nieco inaczej, bowiem w tym wypadku nie trzeba przedstawiać żadnego planu, można wydać pieniądze tak naprawdę na dowolny cel, czyli jakbyśmy nagle zmienili zdanie możemy na przykład wybrać się do ciepłych krajów zamiast remontować mieszkanie – banku to nie interesuje, obchodzi go tylko i wyłącznie to, aby spłacić zaciągnięty kredyt. Niestety oprocentowanie jest znacznie wyższe.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.