Pojęcie kredytu gotówkowego

Na pewno każdy z nas miał kiedyś do czynienie z kredytem bankowym. Niestety w dzisiejszych trudnych czasach większość ludzi żyje właśnie z zaciągniętych kredytów bankowych. Kredyt bankowy są to środki pieniężne, które bank udziela do dyspozycji kredytobiorcy. Kredytobiorcą może być każdy człowiek, który zaciąga kredyt bankowy. Kredytobiorca podpisuje z bankiem umowę, w której zawarte są wszystkie informacje dotyczące kredytu. Umowa określa między innymi: wysokość kredytu, warunki oprocentowania, warunki dotyczące spłaty rat kredytu jak również informacje dotyczące konsekwencji w razie nie spłacenia rat kredytu. Kredytobiorca idąc do banku otrzymuje ulotki z różnymi ofertami kredytowymi. Dzięki pomocy pracownika banku dokonuje wyboru najkorzystniejszego z kredytu, który ma najniższe oprocentowanie i najkorzystniejsze warunki umowy. Kredyty są dla kredytobiorcy źródłem finansowania różnych potrzeb zaś dla banku są one źródłem lokowania czyli sprzedaży pieniądza.

Żyranci

Żyranci są oczywiście osobami, które mogą być zabezpieczeniem dla banku. Gdy kredyt gotówkowy jest zawierany na większe sumy, bank musi posłużyć się żyrantem, czyli osobą, która potwierdzi nasze zdolności kredytowe. Często taka osobą jest przyjaciel kredytobiorcy, czy też ktoś z rodziny. Tego bank już nie przestrzega. Ważne, aby żyrant miał świadomość tego, co robi. Taka osoba, gdy złoży już swój podpis na umowie kredytowej jest zobowiązana do tego, aby w razie braku spłaty ze strony klienta przejąć wszelkie jego sprawy dotyczące zapłaty. Nie jest to takie dobre, na jakie się wydaje. Dlatego znaleźć żyranta jest jeszcze trudniej, niż pozyskać kredyt od banku. Instytucje tego typu często stosują zabezpieczenia w postaci żyranta. Jest to oczywiste, gdyż nie muszą prowadzić spraw czy też innych elementów na drodze sądowej. Obarczają ratami żyranta i na dodatek naliczają odsetki. Każdy dzień braku spłaty jest naliczany. Bank wszystko egzekwuje na swoją korzyść. Przed tym nie uciekniemy.

Rata kredytu

Rata kredytowa to jednorazowa spłata, która jest charakterystyczna dla każdego rodzaju kredytu. Może to być kredyt hipoteczny, konsumpcyjny czy też gotówkowy. W każdym kredycie taka rata wstępuje i przybliża nas ona o jeden mały krok do tego, abyśmy spłacili cały kredyt. Jest to korzystne dla każdego, kto w takiej chwili ma kredyt i korzysta z jego dóbr, czyli z pieniędzy. Jednak jest to o wiele korzystniejsze dla banku, który otrzymuje taki kredyt. Przecież klient nie jest w stanie oddać całej sumy jednorazowo. Dlatego wszystko podzielone jest na raty, a bank nalicza w tym czasie procent, a w razie braku spłaty odsetki. To pozwala dla instytucji bankowych na jeszcze większy zarobek. Nie ma mowy o tym, aby tego typu banki nie zarobiły na kredytach czy też na ratach kredytowych. To by nie było już takie dobre. Gdyby zarobek nie był przewidziany, to nikt by nie zawierał kredytu. Taka jest prawda. Nikt by także takiego kredytu nie udzielał i nie bawił się w przyznawanie zapomogi kredytowej.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.