Studenckie kredyty gotówkowe – jak bezpiecznie finansować wykształcenie?

Płacenie za uczelnie wyższą może być dużym przedsięwzięciem. Zrozumienie różnicy między pożyczkami rządowymi i prywatnymi oraz opcjami konsolidacji i spłaty może zaoszczędzić tysiące złotych. Niektóre firmy obiecują pomóc zmniejszyć zadłużenie z tytułu kredytów studenckich, ale nie mogą zrobić dla Ciebie nic, czego nie możesz zrobić samodzielnie. A niektóre firmy, które obiecują umorzenie kredytów studenckich, są oszustami. Firmy nie mogą pobierać od Ciebie opłat, zanim Ci pomogą – bądź na to wyczulony, gdy zaciągasz studenckie kredyty gotówkowe.

Finansowanie Twojej edukacji – to ważne!

Istnieje kilka rodzajów pomocy, które pomogą Ci opłacić edukację poza szkołą średnią, w tym stypendia, praktyki związane z nauką i pożyczki studenckie. Pierwszym krokiem jest rozeznanie się w opcjach.

Granty i stypendia to darmowe pieniądze. Powinny być Twoim pierwszym wyborem, jeśli chodzi o finansowanie Twojej edukacji. Dlaczego? Ponieważ nie musisz niczego spłacać. Warto sprawdzić różne źródła, aby znaleźć możliwości dotacji i stypendiów. Zapytaj na przykład Twojego pracodawcy lub pracodawców Twoich rodziców.

Jeśli chodzi o praktyki – to kolejny sposób na opłacenie studiów. Praktyki zawodowe to dotacja oparta na potrzebach, która wymaga od Ciebie pracy w niepełnym wymiarze godzin podczas nauki w szkole. Aby zakwalifikować się na tego rodzaju praktyki zawodowe, musisz wypełnić formularz i spełnić kryteria programu oparte na potrzebach. Otrzymujesz wynagrodzenie tylko za przepracowane godziny.

Gotówkowe kredyty studenckie a rządowe

Pożyczki studenckie dzielą się na dwie kategorie: pożyczki rządowe i kredyty gotówkowe prywatne. Pożyczki prywatne, czasami nazywane „kredytami alternatywnymi”, są oferowane przez prywatnych pożyczkodawców, takich jak banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe, i nie obejmują korzyści i ochrony, które są związane z pożyczkami rządowymi.

W większości przypadków nie będziesz potrzebować osoby poręczającej, aby uzyskać rządową pożyczkę studencką. Jeśli jednak chodzi o alternatywne kredyty gotówkowe możesz potrzebować współsygnatariusza i sprawdzenia zdolności kredytowej. Koszt spłaty prywatnej pożyczki studenckiej będzie zależał od Twojej zdolności kredytowej i innych czynników.

Nie będziesz musiał spłacać rządowych pożyczek studenckich, dopóki nie ukończysz szkoły, nie opuścisz szkoły lub nie zmienisz swojego statusu na mniej niż połowę etatu. Natomiast Wiele prywatnych pożyczek studenckich wymaga spłaty jeszcze w szkole. Studenci studiów licencjackich z potrzebami finansowymi zwykle kwalifikują się do pożyczki subsydiowanej. Rząd płaci odsetki, gdy jesteś w szkole przynajmniej na pół etatu. Prywatne pożyczki studenckie nie są dotowane. Nikt oprócz Ciebie nie płaci odsetek od Twojej pożyczki.

Pożyczki można bezpłatnie skonsolidować w bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną. Dowiedz się o opcjach konsolidacji, jeśli uważasz, że Twoje kredyty gotówkowe tego wymagają. W zależności od pożyczkodawcy mogą istnieć opcje konsolidacji. Ale zwykle wiąże się z nimi jakaś opłata. Zwykle jednak jeśli w przypadku rządowej pożyczki masz problemy ze spłatą pożyczki, możesz tymczasowo odroczyć lub obniżyć swoje spłaty. Prywatne pożyczki studenckie nie mogą oferować opcji zwłoki ani odroczenia. Istnieje kilka opcji spłaty, w tym opcja powiązania miesięcznych płatności z dochodami. W przypadku alternatywnych kredytów gotówkowych powinieneś skontaktować się z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się o możliwościach spłaty. Jeśli pracujesz w służbie publicznej, możesz mieć prawo do umorzenia części swoich pożyczek.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.