Wielu zamożnych Polaków coraz chętniej sięga po kredyty gotówkowe.

Wielu zamożnych Polaków coraz chętniej sięga po kredyty gotówkowe. Banki podnoszą pułap dostępnych kredytów nawet do 500 tys. złotych. Zazwyczaj kredyty gotówkowe zaciągane są na 5 – 7 lat. Popularność takich produktów wzrasta.

Banki robią wszystko by przyciągnąć do siebie kolejnego klienta. Proponują mu najróżniejsze produkty.

Kredyty gotówkowe kojarzą się nam głównie z niespodziewanymi wydatkami bądź trudną sytuacją życiową. Opinia jest taka, że zaciągają je głównie klienci mniej zamożni.

W Polsce można zaobserwować bardzo dynamicznie rozwijający się rynek kredytów gotówkowych przeznaczonych dla zamożnych klientów. Sięgają oni po dużo wyższe kwoty, mnie więcej rzędu kilkudziesięciu, a nawet ponad 100 tys. złotych. Obecnie kredyty gotówkowe na takie wysokie kwoty oferują już wszystkie banki.

Kto bierze takie kredyty?

Z analiz wynika, że osoby które mają wysoką zdolność kredytową, ale nie chcą lub nie mogą pożyczyć pieniędzy pod hipotekę, bo mają już na niej kredyt hipoteczny. Są to głównie klienci o bardzo wysokich dochodach, którzy mają zatrudnienie na czas nieokreślony. Bardzo często są przedstawiciele wolnych zawodów i mają większe potrzeby konsumpcyjne.

Kredyty na tak wysokie kwoty są wyżej oprocentowane. Po tak duże sumy sięgają klienci w sytuacji, gdy potrzebują pieniędzy na wykończenie domu bądź mieszkania, gdyż zabrakło środków z kredytu hipotecznego. Z kredytów gotówkowych finansowane są też zakupy np. nietypowej nieruchomości, działki rekreacyjnej, budowlanej. Spora część takich kredytów brana jest na potrzeby działalności gospodarczej. Mimo, że takie kredyty są dużo droższe ale są łatwiejsze do uzyskania.

Kredyty o wysokich kwotach mogą być również przeznaczone na konsolidację zadłużenia w innych bankach.

Zauważyć można, banki pozwalają spłacać kredyty gotówkowe w pięć lat, to w praktyce okazuje się największe kredyty są zaciągane na okres od 72 do 84 miesięcy. Rata takiego kredytu na kwotę 100 tys. złotych przekracza 2 tys. zł. Kwota ta jest na tyle duża że taka oferta kierowana jest do klientów ze stałym źródłem wysokich dochodów. Osoby takie zazwyczaj osiągnęły pewien poziom stabilizacji, najczęściej nie mają doświadczeń z kredytem hipotecznym.

Bez względu jednak na zawartość portfeli klientów kredyty gotówkowe w znacznej mierze brane są po to by zaspakajać potrzeby konsumpcyjne, na zakup dóbr materialnych. Czy to kredyt na 5 tys. zł czy na 150 tys. zł przeznaczany jest on na zakup samochodu, sprzętu RTV czy też na zasłużony urlop.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.